Два гучні спортивні скандали: подробиці відсторонення від змагань Верняєва і Ястремської

Фото зі соцмереж спортсменів

Усунено від змагань одразу двох українських спортсменів, що мають статус топових, — олімпійського чемпіона, гімнаста Олега Верняєва і переможницю трьох міжнародних турнірів WTA, тенісистку Даяну Ястремську, яка у свої 20 років спромоглася заробити на кортах 2,2 мільйона доларів.

Об этом сообщает Минправды

Олімпійського чемпіона 2016 року у вправах на брусах, срібного призера Олімпійських ігор у багатоборстві, чемпіона світу та шестиразового чемпіона Європи Олега Верняєва тимчасово відсторонила від змагань Міжнародна федерація гімнастики.

І спортсмен, і його тренер Геннадій Сартинський, і генеральна секретарка Федерації гімнастики України Оксана Слюсарчук відмовляються розповідати про деталі дискваліфікації. Цілком можливо, що команда спортсмена ще раніше знала про проблеми, які, найімовірніше, почалися місяць тому, оскільки 27-річний Верняєв несподівано пропустив чемпіонат Європи в Туреччині. Офіційною причиною назвали мікротравму, а також намір захистити дисертацію.

А от ситуація з Даяною Ястремською, другою ракеткою України, набагато прозоріша. Міжнародна федерація тенісу заборонила українці брати участь у змаганнях, бо в її пробі від 24 листопада 2020 року виявлено заборонену речовину — местеролон.

“Даяна не розуміє, як у її організм потрапила речовина, яка додає сили чоловікам, особливо тим, що нарощують м’язи, — розповідає Всеволод Кевлич, ексменеджер збірної України з тенісу. — Ястремська не є бодибілдеркою чи стронгвумен, у неї нема мотивації вживати местеролон. Даяна молода, сповнена енергії, ніколи не мала проблем з відновленням. Таке враження, що це якась підстава”.

Схожої думки і Євген Зукін, віцепрезидент Федерації тенісу України. “Це той випадок, коли ми цілковито на боці дискваліфікованої спортсменки, — каже він. — Ми не віримо у те, що местеролон із волі Ястремської потрапив у її організм. Немає сенсу Діані вдаватися до цієї речовини, вона небезпечна для здоров’я спортсменок. Ну яка ж людина зі здоровим глуздом вживатиме, так би мовити, отруту?!”

Це той випадок, коли ми цілковито на боці дискваліфікованої спортсменки.

То як усе-таки заборонена речовина могла потрапити в організм Даяни Ястремської?

“За два тижні до цього тесту, 9 листопада, Даяна здавала пробу на допінг під час турніру WTA в Лінці, результат був негативний, — каже Євген Зукін. — А потім в організмі Ястремської виявили местеролон — у дуже низькій концентрації. Спортсменка має наукову оцінку, згідно з якою він міг потрапити в її організм випадково. Це синтетична речовина, яка не міститься в продуктах. Зрештою, нехай розслідування шукає правду”.

“Даяна Ястремська не припиняє підготовку до Відкритої першості Австралії, — додає Людмила Бесчарова, перша тренерка тенісистки. — Вона працює в Дубаї і вірить, що справедливість переможе”.

читайте також: Тарифний геноцид для українців: суми в платіжках зростуть у середньому на 1000 гривень

Як відомо, термін дискваліфікації зазвичай менший, якщо спортсмени визнають свою провину та співпрацюють зі слідством. У разі невизнання провини санкції суворіші. “Ястремська не визнає того, чого не робила”, — підкреслив Євген Зукін.

Дякуємо, що прочитали цей текст у газеті Експрес. У нас — тільки оригінальні тексти.

Читайте також про тріумф 20-річної українки на міжнародній арені


Джерело статті: “https://expres.online/sport/dva-guchni-sportivni-skandali-podrobitsi-vidstoronennya-vid-zmagan-vernyaeva-i-yastremskoi”

 

Bimba-news: новости с эффектом «бимбы»

Мощной волной, как от взрыва настоящей «бимбы» прокатятся наши новости. Конечно, само по себе азаровское «бимба» - уже новости. Спешим вас заверить, что и наш сайт сам по себе тоже новость. Мы не только пишем о происходящем, мы и сами являемся информационным поводом, причиной обсуждений. Бимба ньюз — совершенно новое слово в украинской журналистике.
Давно прошло время, когда новости имели эффект разорвавшейся «бимбы». Наши новости — сами по себе «бимбы». Иногда большие, иногда поменьше. Информационный взры от них сравнителен разве что с самим эпичным мемом «бимба». Читайте Бимба Ньюз — становитесь участниками событий.